ETP food for life 2012

ETP food for life 11. Ulusal platformlar toplantısı 11 Haziran 2012 tarihinde İstanbul’da Ulusal Gıda Teknoloji platformunun ev sahipliğinde gerçekleşecektir.

 

Toplantıya ETP Food for Life Teknoloji Başkanı Daniele Rossi ve yardımcısı Andres Sebok’un yanı sıra Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Macaristan, İzlanda, İtalya, Arnavutluk, Latviya, Litvanya, Norveç, Romanya, Rusya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İngiltere ve Ukrayna ulusal platform temsilcileri katılacaklar.

 

Program detayları için ilgili içeriği buradan indirebilirsiniz.

Üretimde yazılımsal önemlilik

     Günümüz üretim şirketlerinin tamamı bir yazılım desteğiyle üretim süreçlerini takip etmektedir. Sadece takip ile de kalmayıp üretim ekipmanlarını da yine bilgisayar ortamında yönetmektedir.

Hammade girişi , hammadde kalite kontrolleri , üretime alınması, üretim işlemleri, ürün kalite kontrolleri, paketleme, stoğa alma, satış, sevkiyat gibi tüm bu süreçler gıda üretimi yapan şirketlerin ortak işlem hareketleridir. Bu süreçleri takib etme ancak bir ya da daha fazla yazılım çözümleriyle takip edilebilinmektedir. Bu takip olayına da biz “İzlenebilirlik” diyoruz.

İzlenebilirlik sağlam bir alt yapı (donanım ekipmanları) ve güçlü bir yazılımla ancak sağlanabilir. İşlemleri anlık takip etmek ve tüm kullanıcı işlemlerini bir merkezde toplamak için Server tabanlı alt yapı kullanılması zorunludur.

Yazılım sistemleri ERP, HR , CRM gibi kısaltmalarla bilinmektedir. Bununla ilgili yazdığım makaleye buradan ulaşabilirsiniz.